Lublin- działka zabud. idealna pod usługi i handel

Lokal | Sprzedaż | Lublin, Głusk, ul. Masarska

395 000 PLN

Wyślij znajomemu


Podaj wynik równania:

 
Cena
395 000 PLN
Cena za m2
1 580 PLN
Powierzchnia
250 m2
Piętro
Parter /
Przeznaczenie
Handlowo/Usługowe
Numer oferty
51/13924/OLS

Opis

Głusk - działka wraz z budynkami mieszkalnymi i gospodarczymi idealna pod prowadzenie działalności handlowo-usługowej czy produkcyjnej. 

Dobry i szybki dojazd do centrum, optymalna powierzchnia działki i budynki z koniecznością remontu - dające możliwość przystosowania je do dowolnych wymagań nowego właściciela.

Działka:
- powierzchnia gruntu: niecałe 7 ar, a dokładniej ok 675m²
- kształt nieregularny przypominający literę "L" leżący na rogu dwóch ulic: Masarskiej (30,24m) i Handlowej (17,7m).
- działka całkowicie płaska, w dużej części utwardzona
- dojazd do nieruchomości asfaltową drogą gminną
- wjazd na działkę od ulicy Masarskiej
- budynki posadowione na działce leżą w jej obrysie, stanowiąc tym samym granicę nieruchomości, w pozostałych fragmentach - działka ogrodzona
- brak nasadzeń

Zabudowania: na działce znajduje się stara zabudowa siedliskowa przekształcona w późniejszym okresie na budynki produkcyjno-handlowe (budynki gospodarcze) oraz biurowe (dom mieszkalny).

Drewniany dom z 1905r. Kryty eternitem. Składający się z parteru oraz dość wysokiego poddasza. Połączony jest z częścią murowaną, w której zlokalizowana jest łazienka.  Całość tego budynku ma powierzchnię 100m². Doprowadzone do budynku przyłącza to: woda, prąd i gaz, a także odpływ kanalizacyjny do szamba zlokalizowanego w centralnej części działki. Wnętrza budynku przystosowane w latach '80 na potrzeby biurowo-handlowe.

- Budynek drewniany ze względu na swój wiek objęty jest nadzorem konserwatora zabytków. -

Budynek gospodarczy murowany przylegający do budynku mieszkalnego - dawna obórka. Wybudowany również około 1905r. Kryty eternitem, podzielony na trzy mniejsze pomieszczenia. Jego łączna powierzchnia to 54m².

Duży murowany budynek gospodarczy - początkowo będący lokalną piekarnią, a następnie przekształcony na cele magazynowe. Kryty częściowo eternitem, częściowo blachą. Posiada szeroki wjazd od podwórza oraz wejście od strony ulicy Masarskiej. Jego powierzchnia to ok. 164 m².

Cała zabudowa wymaga gruntownego remontu, co z kolei pozwoli przystosować ją do własnych potrzeb i uczyni ją wygodną i praktyczną. Usytuowanie budynków w granicach działki pozwala na jej maksymalne wykorzystanie, co niemożliwe jest przy stawianiu nowych budynków według obowiązujących przepisów prawa i ustaleń w Miejscowych Planach Zagospodarowania Przestrzennego.

Okolica:
Okoliczne zabudowania stanowią zarówno domy jednorodzinne oraz firmy produkcyjno-handlowo-usługowe - nawet na sąsiedniej działce. Nieruchomość znajduje się przy asfaltowej drodze gminnej co zapewnia do niej doskonały dojazd. W pobliżu sklepy oraz punkty usługowe, a także przystanki MPK ułatwiające komunikację z centrum miasta.

Media:
- prąd: jest
- woda: jest
- gaz: jest
- kanalizacja: szambo założone na działce (duże zbiorniki założone na potrzeby firm produkcyjno-handlowych.

Przeznaczenie:
działka leży w obszarze miasta nie objętym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, co oznacza, że wszelkie zmiany w jej zabudowie bądź chęć posadowienia na niej nowych budynków wymaga uzyskania Warunków Zabudowy z Urzędu Miasta Lublin. Daje to duże możliwości co do jej wykorzystania - wnioski z prośbą o wydanie WZ rozpatrywane są bowiem indywidualnie. Obowiązujące Studium Uwarunkowań Przestrzennych przewiduje zaś na tym obszarze Tereny Zabudowy Jednorodzinnej / Usługowej.

Cała nieruchomość jak i poszczególne budynki będą stanowić doskonałą lokalizację dla siedziby jednej firmy bądź kilku mniejszych. Teren po przystosowaniu pozwoli na swobodną, niezakłóconą pracę poszczególnych zespołów (podział na osobne budynki) oraz zapewni jej użytkownikom i ewentualnym klientom pełny komfort.

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na prezentację oraz po więcej informacji.

Olga Pijas
tel.605 899 345
e-mail: olga.pijas.knc@gmail.com

Olga Pijas

Olga Pijas

Agent KNC Nieruchomości

Dodatkowe informacje

Lokalizacja

Zapytaj o ofertę

Administratorem danych osobowych jest KNC Nieruchomości sp. z o.o. z siedzibą przy Krakowska 7/3, 33-100 Tarnów (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres tarnow@knc.com.pl… czytaj więcej

© 2024 Wszystkie prawa zastrzeżone | Program dla biur nieruchomości - ASARI CRM